Sausas šunų maistas. Kaip išsirinkti?

Sausas šunų maistas. Kaip išsirinkti?

Šunų šeimininkai dažniausiai renkasi sausą maistą dėl patogumo. Ant maisto aiškiai nurodytos normos bei ilgas galiojimo terminas yra tikrai patogu. Tiesa, nereikėtų aklai pasikliauti nurodytomis normomis, nes Jūsų šuniuko realus maisto poreikis gali skirtis net iki 30%. Geriau stebėkite šuniuko išvaizdą ir svorio pokyčius. Taip pat ant maisto yra nurodoma, kad Jūsų šuo gaus visas reikiamas medžiagas. Tačiau ar tikrai šis maistas tinkamas Jūsų šuniui?

Economy, Premium, Super premium. Kas tai?

Economy maistu dažniausiai prekiaujama maisto parduotuvėse. Tai visiems parduotuvės lentynose matyti “Chappy”, “Darling” ir panašūs prekės ženklai. Ant jų yra nurodoma, kad šuo gauna visas reikiamas maisto medžiagas bei mineralus, bet ar taip yra iš tikrųjų? Economy maiste didžiausią sudėties dalį sudaro kruopos, kurios tiesiog duoda šuniui kalorijų, tačiau nesuteikia reikalingų maisto medžiagų. Tokiame maiste visi vitaminai yra pridėtiniai, tai yra Jūsų šuo jų nepasisavina. Super premium maiste pagrindinis ingredientas visada yra mėsa arba žuvis. Tuo tarpu premium maiste pagrindinis ingredientas gali būti tiek mėsa, tiek kruopos, tačiau sudėtis bus geresnė nei Economy. Jeigu leidžia galimybės visada reikėtų rinktis Super Premium maistą, tačiau vien to neužtenka. Super premium yra tik marketinginis užrašas, todėl reikėtų atkreipti į kiekvieno maisto sudėtį ir maistines savybes.

Iš ko galime rinktis?

Lietuvos gyvūnų parduotuvėse galima rasti ne mažai sauso maisto prekės ženklų. Ne visose yra galimybė atsirinkti maisto pagal kokybę, todėl dažniausiai tenka rinktis pagal prekės ženklą. Apžvelgę didžiausius šunų prekybos tinklus randame šiuos prekės ženklus (Įtraukėme tik prekės ženklus kuriuos galite rasti bent keliose didžiosiose parduotuvėse bei pasilyginti kainas):

 • Barking heads
 • Brit care
 • Brit premium
 • Brit fresh
 • Carni Love
 • Hill’s
 • Josera
 • Royal Canin
 • Orijen
 • Oven baked tradition
 • Profine
 • Sam’s field
 • Taste of the wild

Kuris maistas geriausias?

Šiuos plačiai prieinamus prekės ženklus palyginome naudodami Allaboutdogfood svetainės vertinimus. Pasirinkome šią svetainę, nes joje galima rasti visus mums reikiamus prekės ženklus bei visoms prekėms atlikta išsami maistinių medžiagų analizė, todėl rezultatais galime drąsiais pasitikėti. Analizėje atsižvelgiame tik į maisto kokybę, todėl renkantis produktą reikėtų atsižvelgti ir į jo kainą. Į palyginimą sudėjome tik prekės ženklus, todėl individualių produktų reitingai gali skirtis. Rekomenduojame, rinktis tą prekės ženklo produktą, kuris labiausiai pritaikytas Jūsų šuns amžiui, veislei ir dydžiui. Taip pat, yra daug mažiau prieinamų gerų prekės ženklų, kurie nebuvo įtraukti į šią analizę, tačiau puikiai tiktų Jūsų šuniukui. Pasistengsime juos įtraukti vėlesniuose straipsniuose.

Rekomenduojami prekės ženklai: Acana, Orijen, Brit fresh, Carni love

Taip pat svarstykite įsigyti: Barking heads, Brit care, Brit premium, Taste of the wild

Rekomenduojame nesirinkti: Josera, Hill’s, Royal Canin

Mes renkamės Acana, nes manome, kad šio produkto kainos ir kokybės santykis geriausias, kadangi Orijen produktai ženkliai brangesni, o kokybės skirtumas ženkliai nesiskiria. Brit fresh ir Carni love galimai yra šiek tiek mažiau kokybiški, bet vistiek pakankamai geri. Renkantis maistą reiktų atsižvelgti ir į tai kaip gerai jis pritaikytas Jūsų šuniui.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *