Kaip dažnai maitinti šunį? Ekspertai pataria

Kaip dažnai maitinti šunį? Ekspertai pataria

Tarp šunų savininkams kylančių klausimų, šunų mitybos dažnumas yra vienas iš svarbiausių bei aktualiausių. Dieta ir sveika mityba yra esminiai dalykai siekiant, kad Jūsų šuo ilgus metus būtų sveikas ir energingas.

Nėra kažkokios parašytos taisyklės, kuri nurodytų kaip dažnai šunys turėtų valgyti, tačiau du kartus per diena yra geras pradžios taškas. Tačiau porcijų dydžiai yra daug svarbiau nei maitinimo dažnumas. Porcijos dydis turėtų būti parinktas atsižvelgiant į amžių, sveikatą ir veislę, tačiau tai nėra taip paprasta.

Nuo ko priklauso kaip dažnai šunims reikia duoti valgyti?

Veterinarai rekomenduoja maitinti šunį ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Šunims turintiems sveikatos problemų ar specialių mitybos poreikių gali prireikti specialaus mitybos plano. Norėdami įsitikinti, kad Jūsų šuo valgo sveikai ir gauna visas reikiamas medžiagas, aptarkite jo mitybos įpročius su veterinaru.

Veislė yra svarbus faktorius nustatant kiek šuo turėtų valgyti. Didelės veislės reikalauja dažnesio maitinimo bei didesnių porcijų nei mažos ir vidutinės veislės. Amžius taip pat yra svarbus faktorius, 2 metų jorkšyro terjero kalorijų poreikis smarkiai skiriasi nuo 2 mėnesių tos pačios veislės šuniuko.

Kiek turėtų valgyti maži šuniukai?

Kadangi šuniukai labai greitai auga, jiems reikia daugiau maisto nei suaugusiems šunims. Tinkama šuniukų mityba yra itin svarbi jų augimui bei kaulų ir organų vystimuisi. Šuniukai privalo gauti tinkamą kieki kalcio, kitaip gali susirgti artritu arba kaulų ligomis. Žaislinių veislių šuniukai turi padidintą riziką susirgti hypoglikemija.

Šuniukams reikia maitintis dažnai, mažomis porcijomis. Pirmus du mėnesius Jūsų šuniukus maitinti reikės labai dažnai, kadangi jie po truputį pereis nuo mamos pieno prie maisto. Sulaukę keturių mėnesių šuniukai turėtų maitintis bent 3 kartus į dieną, o didesni šuniukai gali valgyti ir du kartus dienoje.

Maitindami šuniukus 3-4 kartus per dieną palengvinate jų virškinimą ir leidžiate jiems palaikyti pastovų energijos lygį. Labai svarbu nemaitinti savo numylėtinių per daug, nes antsvorio turintys šuniukai yra linkę turtėti antsvorio ir užaugę.

Žaislinių veislių šuniukas pirmus tris mėnesius maisto reikės duodi 4-6 kartus per dieną. Vidutinio dydžio veislėms maisto reikėtų duoti 3 kartus per dieną, o didelių veislių šuniukams 3-4 kartus per dieną. Atkreipkite dėmesį, kad net ir tos pačios veislės šunų metabolizmas gali skirtis net 30 procentų. Todėl normuodami maistą atsižvelkite į savo šuniuko reakciją.

Šuniukai auga labai greitai, tačiau svarbu kad 4-12 mėnesių šuniukai, šiuo laikotarpiu gautu pastovias maisto porcijas. Didesni šuniukai išnaudoja mažiau kalorijų augimui nei 1-3 mėnesių mažyliai. Tačiau visada atkreipkite dėmesį į savo šuniuko išvaizdą, nes norma nurodyta ant maisto nebūtinai bus tinkama Jūsų šuniui.

Kiek valgyti turėtų suaugę šunys?

Neleiskite savo šuniui Jūsų sužavėti savo mielomis akytėmis. Daugumai šunų užtenka maisto 2 kartus per dieną, jeigu pastebite, kad dienos metu šuo prašo maisto, galite kartais duoti sveiką užkandį.

Svarbiausia nemaitinti šuns daugiau nei rekomenduojama. Maisto etiketės nebūtinai rodo Jūsų šuniui tinkamą kiekį. Ant jų dedamos lentelės gali nurodyti pasenusią informaciją arba didesnius kiekius nei iš tikrųjų reikia.

Ar Jūsų šuo nevalgo per daug galite nuspręsti pagal jo išvaizdą. Taip pat turėtumėte žinoti vidutinį savo veislės šuns svorį, tam kad galėtumėte palyginti savo numylėtinį. Didelių veislių šunys gali sverti nuo 20 iki 70kg, o mažų veislių dažniausia sveria iki 10kg. Geriausiai palyginimui žinote šuns tėvų svorį, kurį galite sužinoti iš savo veisėjo.

Ar turėčiau maistą šuniui duoti pastoviu metu?

Nerekomenduojama pastoviai palikti šuniui maisto, kad jis galėtų valgyti kada nori. Jei auginate keletą gyvūnų palikdami maistą negalėsite tiksliai žinoti, kuris šuo kiek suvalgė. Paliekamas maistas taip pat skatiną persivalgymą ir nutukimą.

Geriausiai šuniui duoti maisto reguliariai tokiu pat metu. Tai skatins gerą šuns elgesį, tai yra Jūsų šuo Jums mažiau trukdys pietų ar vakarienės metu, tai taip pat padės šuniui jaustis šeimos dalimi. Galvodami apie mitybos planą pasitarkite su veterinaru.

Paskelbta
Kategorijos Mityba

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *